Concertarchief

19 april 2015 Lenteconcert
15.00 uur, Dorpskerk te Warmond
Dirigent: Mark Tempelaars Symfonieorkest
Symfonieorkest: Hans Zimmer – Pirates of the Carabean; Eric Wolfgang Korngold – vioolconcert in D, op. 35, soliste: Margot Kolodziej, viool; Camille Saint-Saëns – Dance Macabre; Anton Arensky – Egyptian Nights, op. 50a
6 februari 2015 Winterconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden

Dirigenten: Stijn Schmeddes (Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)

Kinderorkesten: Edward Jurey – Trumpet Parade; Charles Woodhouse – Londonderry Air; Edward Jurey – Country Dance; Charles Woodhouse – The Minstrel Boy; Edward Jurey – Procession of the Pilgrims; Traditional – Michael Rock the Boat
Symfonieorkest:
Hans Zimmer – Pirates of the Carabean; Camille Saint-Saëns – Dance Macabre; Anton Arensky – Egyptian Nights, op. 50a
Junioren:
Johann Sebastiaan Bach – Toccata en fuga in d, BWV 1056; Pjotr Iljitsj Tschaikovsky – Slave March; Katy Perry en Lady Gaga – Last Friday night and Edge of glory

6 juli 2014 Zomerconcert
15:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Karin Kemper(Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)

Kinderorkesten:
Franz Schubert – Kindermars; Purcell – Rigadoon; George Friedrich Händel – Hornpipe
Junioren:
Johannes Brahms – Academische Festouverture; Baker – Thema’s uit HArry Potter; Wolfgang Amadeus Mozart – Titus Ouverture
Symfonieorkest:
Eduard Lalo – Le roi D’Ys; Camille Saint-Saëns – Dance Macabre; John Williams – Raiders of the lost ark

23 maart 2014 Lenteconcert
15.00 uur, Marecollege te Leiden
Dirigent: Mark Tempelaars Symfonieorkest 

Symfonieorkest: Paul Hindemith – Sinfonietta, op. 4; Antonin Dvořák – Symfonie nr. 8

2 februari 2014 Winterconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden

Dirigenten: Karin Kemper(Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)

Kinderorkesten: Ludwig van Beethoven – German Dance; Edward Jurey – El Tanquillo; Terry Rendall – Chicken Dance; Georges Bizet – Mars uit Carmen
Symfonieorkest: Johan Svendsen – Romanze in G, op. 26: solist: Olav Slootbeek, viool; Carl Maria von Weber – Andante en Rondo Ungarese voor fagot en orkest, op. 35: soliste: Anke Benning, fagot; Gabriel Faure – Elégie, op. 24: soliste: Charlotte Schoonhoven, cello; Johann Sebastian Bach – Concert in d voor viool, hobo en strijkers, BWV 1060: deel 2 & 1: solisten: Merel van der Meulen, viool en Mark Tempelaars, hobo
Junioren:
Johan Strauss – Ouverture uit ‘die Fledermaus’; Calvin Custer – Grease
Junioren en Symfonieorkest samen:
Modest Moessorgski – Schilderijen van een tentoonstelling

7 juli 2013 Zomerconcert
15:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Karin Kemper(Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest) 

Kinderorkesten:
Carl Cherny – March  in C; Johann Sebastiaan Bach – Air  from peasant cantata; Charles Woodhouse – Rustic Dance
Junioren:
Calvin Custer- Themes from 007; Antonio
Vivaldi – L’Estro Armonico; Elliot Del Borgo – Australian Suite; Ludwig van Beethoven – ouverture Coriolan
Symfonieorkest:
Antonin Dvořák – Tsjechische suite 

14 april 2013 Lenteconcert
15.00 uur, Mozaiekzaal te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars Symfonieorkest

Symfonieorkest:
James Hörner – Titanic; Marco C. de Bruin – Time flies when you´re having fun; Georgy Ligeti – Romanesc Concerto; Ludwig van Beethoven –  ouverture Egmont, op. 84; Jurriaan Andriessen – La Celebrazione: sinfonia 8; Zoltan Kodaly – Dansen uit Galánta

5 februari 2013 Koninginneconcert
15:00 uur, Petruskerk te Leiden

Dirigenten: Karin Kemper(Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)

Kinderorkesten:
Charles Woodhouse – Slow Gavotte en Mars; Edward Jurey – Arapahoe warriors; Edward Jurey – Gypsy Dance; Charles Woodhouse – Peasant dance
Symfonieorkest:

James Hörner – Titanic; Marco C. de Bruin – Time flies when you´re having fun; Georgy Ligeti – Romanesc Concerto
Juniorenorkest:

Richard Meyer – Millennium; Israel Tradition – Havah Nagila; Richard Hardiman – Lord of the Dance

1 juli 2012 Zomerconcert
15:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)

Kinderorkesten:
Eric Waerts – Grus grus; Franse carol – Pat–a–pan; Hans Welle – Arabic Nights; Frans volksliedje – Gallische cirkeldans; D. Kabalevsky – Kabalevsky suite
Junioren:
Johann Strauss jr. – Ouverture Donder en bliksem; Johannes Brahms – 1e Symfonie, op. 68: 4e  deel; K. Badelt – Pirates of the Caribbean; Joseph Haydn – Symfonie nr. 45
Symfonieorkest:
Georges Bizet – Symfonie in C-groot

10 april 2012 Lenteconcert
15.00 uur, Regenboogkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars Symfonieorkest
Symfonieorkest:
Franz Schubert – Ouverture in Italiaanse Stijl in C, D591; Sergei Prokofiev – Vioolconcert
nr. 1 in D, op. 19, soliste:  Jorinde van
den Thillart; Felix Mendelssohn – Italiaanse Symfonie nr. 4 in A, op. 90
5 februari 2012 Koninginneconcert
15:00 uur, Petruskerk te Leiden

Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden/Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Kinderorkesten:
Applebaum – Russian Folk Song; Johan Sebastiaan Bach – Chorale: sleepers, wake!; Edward Grieg – Halling, op. 17; Squire – Danse Rustique: soliste: Charlotte Schoonhoven, cello; Bedrich Smetana- -Polka uit “Die verkaufte Braut”
Symfonieorkest:
Maurice Ravel – Ma mère L’Oye; John Williams – Indiana Jones and the Kingdom of the Christal Skull
Juniorenorkest:
Leroy Anderson – Belle of the Ball (wals); Benjamin Britten – 5 Courtley
dances from Gloriana; Elliot del Borgo – Aboriginal Rituals; Pjotr Ilitsch Tsjaikovksy – 5e symfonie: deel 4
17+18 december 2011 Buitenlandse orkestreis
Oxford

Symfonieorkest:

L. van Beethoven – Mis in C, opus 86 –  J. Rutter – Magnificat
17 september 2011 Stadsgehoorzaal
Leiden

Symfonieorkest:

L. van Beethoven – Mis in C, opus 86 –  J. Rutter – Magnificat
7 en 8 juli 2011 Buitenlandse orkestreis
19.30 uur; concert in de St. Kunibertkerk in Keulen
19.30 uur; concert in de St. Josephkerk in Bonn-Noord
Symfonieorkest:
L. van Beethoven – Mis in C, opus 86 –  J. Rutter – Magnificat
26 juni 2011 Zomerconcert
15:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Kinderorkesten:
March from Joshua – Händel; Beauty and the beast – A. Menken; Humoresque – A. Dvorak voor bas solo en orkest; mars uit Overture to the Occasional Oratorio, HWV62  – Händel; ouverture uit Midsomer night’s dream – F. Mendelssohn; Slavonic legend – E. del BorgoJunioren:
Bacchanale – C. Saint-Saëns; Americana Rhapsody – L. Niehaus; Lord of the rings – H. ShoreSymfonieorkest:
The Chronicles of Narnia – H. Gregson-Williams; Carnaval der Dieren – C. Saint-Saëns
10 april 2011 Lenteconcert15.00 uur, Regenboogkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Symfonieorkest:

C. Debussy – petite suite; Ottorino Respighi – Gli ucelli; L. van Beethoven – Symfonie nr. 1 in C, opus 21

6 februari 2011 Koninginneconcert

15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Kinderorkesten:
Edward Jurey – El Tanguillo; Ludwig van Beethoven – German Dance; J. Crüger – Chorale; P. Morand – Trepak
Symfonieorkest:
Claude Debussy – petite suite; Ludwig van Beethoven – Symfonie nr. 1 in C, opus 21
Junioren:
Richard Wagner – ouverture Rienzi; R. Hijmans – Schelpen (1994); P.I. Tschaikovsky – Marche Slave; A. Dam – 3 moods
27 juni 2010 Zomerconcert 15:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Kinderorkesten:Franz Schubert – Kindermars; Edward Jurey – Processional March; J.S. Bach – Minuet; Johann Strauss – Radetzky mars; Johannes Brahms – St. Anthony Koraal, Variaties op een thema van Joseph HaydnJunioren:J.S. Bach – Fuga in g; Cesar Franck – Symfonie in d; R. Vaughan Williams – The Wasps; Calvin Custer –  Thema’s uit James BondSymfonieorkest:Robert Schumann – Celloconcert in a, op. 129: soliste Willemijn Knödler; Gabriel Fauré – Pelléas et Mélisande, op. 80; Calvin Custer – Lord of the Dance
25 april 2010 Lenteconcert15.00 uur, Regenboogkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Symfonieorkest
Bedrich Smetana – Uit Má Vlast (Mein Vaterland): 2. de Moldau; Maurice Ravel – Ma mère L’Oye (5 pièces enfantines); John Williams – Indiana Jones and the Kingdom of the Christal Skull; Francis Poulenc – Sinfonietta
7 februari 2010 Koninginneconcert15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Kinderorkesten
Edward Jurey – Metronoom; Henry Purcell – Rigadoon; Johannes Brahms   St. Anthony Chorale op een thema van J. Haydn; George Friedrich Händel – Hornpipe uit watermusic
Symfonieorkest
Maurice Ravel – Ma mère L’Oye; John Williams – Indiana Jones and the Kingdom of the Christal Skull
Juniorenorkest
Leroy Anderson – Belle of the Ball (wals); Benjamin Britten – 5 Courtley
dances from Gloriana; Elliot del Borgo – Aboriginal Rituals; Pjotr Ilitsch Tsjaikovksy – 5e symfonie: deel 4

5-jul-09 Zomerconcert15.30 uur, Petruskerk te LeidenDirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden en Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
KinderorkestenLeo Delibes – Le Roi s’amuse; Edward Elgar – Pomp and Circumstance nr. 1; George Friedrich Händel – marsJuniorenorkestRichard Meyer – Millenium; Antonin Dvorack – Slavische dans nr. 4, op. 46; Hans Zimmer – Music from GladiatorSymfonieorkestGeorges Bizet – Carmen suite 1 en 2
19-apr-09 Lenteconcert 15.00 uur, Regenboogkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Andrew LLoyd Webber – Music from Evita; Ludwig van Beethoven – Vioolconcert in D, op. 61, soliste: Lisanne Soeterbroek;
Pjotr Ilitsch Tsjaikovsky – delen uit de Notenkraker; Manuel de Falla: El sombrero de tres picos: Dance final
2-feb-09 Koninginneconcert 15:30 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest), Markus Grünther (Orkest van het Ossietzky-Gymnasium)
Programma:
Kinderorkesten
Franz Schubert – Waltz; Albert Stoutamire – Country Fiddle Fun; Johann Strauss – Keizerwals; Edvard Grieg – Morning uit de suite Peer Gynt;
Ludwig van Beethoven – Symfonie nr 5: Finale
Symfonieorkest
Pjotr Ilitsch Tsjaikovski: delen uit de Notenkraker
Orkest van het Ossietzky-Gymnasium uit Bonn
Pjotr Ilitsch Tsjaikovski: Bloemenwals uit de Notenkraker
Juniorenorkest
Johannes Brahms – Hongaarse Dans nr. 5; Felix Mendelssohn-Bartholdi – Symfonie 3: 3e deel; Grant Hull – The Drunken Sailor
Juniorenorkest samen met Orkest van het Ossietzky-Gymnasium
Jean Sibelius – Karelia suite: march; Highlights uit Harry Potter; Klaus Badelt – Pirates of the Caribbean
20+21 december 2008 20.00 uur, “Corpus” te Oegstgeest
15.00 uur, Rijnlands Lyceum te Sassenheim
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Pjotr Ilitsch Tsjaikovski: Notenkraker ism de Speelkring
8-nov-08 09.30 uur, Hooglandse kerk te Leiden
Presentatie van de Leidse canon
Dirigent: Mark Tempelaars
Juniorenorkest
Programma:
Johannes Brahms – Hongaarse dans nr. 5; Felix Mendelssohn-Bartholdi – Symfonie 3: 3e deel; Klaus Badelt – Pirates of the Caribbean
17 augustus – Toernee 2008 Symfonieorkest in Brive La Gaillarde in Frankrijk
28 augustus 2008 Dirigent: Mark Tempelaars
19 augustus – 21h00 – Deelname aan het festival XXVe Orchestrades Universelles, mede mogelijk gemaakt door subsidie van het Nederlands Fonds voor Podiumkunsten.
’Espace de Trois Provinces’ Programma:
21 augustus – 17h00 – Jurriaan Andriessen – La Celebrazione, Sinfonia nr. 8 in stile classico (1977); Jaap Geraedts – Danssuite; Georges Bizet – l’Arlésienne suite nr. 2; Sergei Prokofieff – Ouverture op Hebreeuwse thema’s, op. 34a; Zoltan Kodály – Tänze aus Galanta; Calvin Custer – Selections from Grease; Prince of Egypt
Place des Patriotes Martyrs
22 augustus – 18h00 – Eglise in Tulle
23 augustus – 21h00 -Terrasson-La-Villedieu:
24 augustus – 14h00 –
Collognes la Rouge
27 augustus – 21h00 –
’Espace de Trois Provinces’: slotconcert
6-jul-08 Zomerconcert 15.30 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden en Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
Edward Jurey – Processional March; Henriëtte Eikenaar – Swinging Notes;
Pjotr Ilitsch Tschaikovsky – March;
Gustav Mahler – Symfonie nr. 1;
Edward Jurey – Two Student songs
Juniorenorkest
Johann Sebastiaan Bach – Brandenburg Sinfonia uit: Cantate 174; Antonin Dvorack – 4e deel uit de 8e Symfonie;
Lennie Niehaus – Symphonic Portrait; Edward Elgar – Pomp and Circumstance March nr. 4
Symfonieorkest
Richard Cohen – A Children’s Overture; Jurriaan Andriessen – La Celebrazione, Sinfonia nr. 8 in stile classico (1977);
Pjotr Ilitsch Tschaikovsky – 3 delen uit het Zwanenmeer; Calvin Custer – Selections from Grease
18-apr-08 Lenteconcert 20.00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Georges Bizet – l’Arlésienne suite nr. 2; Prince of Egypt; Sergei Prokofieff – Ouverture op Hebreeuwse thema’s, op. 34a; Zoltan Kodály – Tänze aus Galanta
3-feb-08 Koninginneconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
Folk Song – Old Joe Clark; Franz Schubert – Kindermars; Ludwig van Beethoven – German dance; A. Stoutamire – Backyard Blues; Edward Jurey – El Tanguillo
Symfonieorkest
Georges Bizet – l’Arlésienne suite nr. 2; Prince of Egypt
Juniorenorkest
Elliot Del Borgo – Romany Dances; Giacchiono Rossini – Barbier van Sevilla, James Horner – Titanic
31-aug en 1-sep-07 Buitenland: Townhall te Oxford in Engeland
Carmina Burana Symfonieorkest
Programma:
Carl Orff – Carmina Burana
8-jul-07 Zomerconcert 15.30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest.
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden en Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
Edward Jurey – Country Dance; F. Mehler – Zweedse volksdans; Edward Jurey – Trumpet Parade; Felix Mendelssohn-Bartholdy – Midsummer Night’s Dream; Henry Purcell – Rigadoon; Georges Bizet – Mars uit “Carmen”
Juniorenorkest
Arcangelo Corelli – Corelli suite (3 delen); N. Pettersen – Symphonic Tribute; Paul Dukas – De Tovenaarsleerling; Merle Isaac – Jesse Polka
Symfonieorkest
C. Saint-Saëns – Bacchanale uit “Samson et Dalila”; C. M. von Weber – Fagotconcert in F, W75: soliste Leonie Wolters;
C. Geelhoed – De Dobbelsteen, wereldpremière; A. Copland – Buckaroo Holiday en Hoe-Down uit “Rodeo”
16-mrt-07 Lenteconcert 20:00 uur: Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Nicolai Rimsky-Korsakov – ouverture het Groot Russisch Paasfeest, op. 36; William Smith – The great Locomotive chase; H. Gregson-Williams – The
Chronicles of Narnia; Dimitri Sjostakovitsch – Symfonie nr. 5 in d
11-feb-07 Buitenland: Bonn Juniorenorkest in Bonn in Duitsland
Toernee in Bonn samen met het Orkest van het Ossietzky-Gymnasium
Programma (eigen):
Bela Bartok – Peasant suite: (Peasant Chant, Song of the Vagabond, Festive Dance); E. Siennicki – Scherzo; Felix Mendelsohn-Bartholdy – Introductie en Fuga
Programma (samen):
G. Hull – Kabalevsky suite: (Escapade, Rondo, Song of the Cavalry);
H. Shore – Lord of the Rings
4-feb-07 Koninginneconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Raymond Honing (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
Henry Purcell – Rigadoon; A. Benoy – Italian Hymn; Edward Grieg – Morning; Edward Jurey – Metronoom; Edward Jurey – Country dans
Symfonieorkest
William Smith – The great Locomotive chase; H. Gregson-Williams – The Chronicles of Narnia
Juniorenorkest
Bela Bartok – Peasant suite: (Peasant Chant, Song of the Vagabond, Festive Dance); E. Siennicki – Scherzo; Felix Mendelsohn-Bartholdy – Introductie en Fuga; G. Hull – Kabalevsky suite: (Escapade, Rondo, Song of the Cavalry); H. Shore – Lord of the Rings
13-okt en Voor de TOS scholen en in Naturalis
15-okt-06 (in het kader van de kinderboekenweek)
Symfonieorkest
Programma:
Camille Saint-Saëns – Carnaval des Animaux
Verteller: Hans van der Veen
7-jul-16-jul-06 Toernee 2006 Symfonieorkest in Talinn in Estland
Toernee in Estland door het Symfonieorkest samen met het Jeugd Kamerorkest Nömme uit Tallinn
11 juli – 19.00 concert in Jõgeva Dirigent: Mark Tempelaars
12 juli – 19.00 concert in Põltsamaa in openlucht in de tuin van het Kasteel (ruïne) Programma (eigen):
13 juli – 15.00 concert in Haapsalu Kuursaal Edouard Lalo – Le Roi d’Ys; Edward Elgar – Enigma Variaties; Peter van Anrooij – Piet Hein Rhapsodie; Antonin Dvorak – Carnaval ouverture; George Gershwin – An American in Paris; John Bullock – Variants
14 juli – 18.00 concert in Tallinn: Blackheads house
Programma (samen):
De volksliederen van Nederland en Estland
Peter van Anrooij – Piet Hein Rhapsodie; Eduard Tubin – Estonian Dance Suite; Jüri Kangur – My Curriculum Vitae III; Aram Katchaturian – Sabeldans; Carl Nielsen – Alladin Suite; Antonin Dvorak – 9e Symfonie (deel 2+4); Dmitri Shostakovich – Festive Ouverture; Pirates of the Carribean
2-jul-06 Zomerconcert 15.30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
Camille Saint-Saëns – Carnaval der Dieren
Verteller: Hans van der Veen
Junioren
S. Lavender – Spring Fanfare and Overture; R. Markowitz -The Wild, Wild West; M. Mauklin – Llanos; Pjotr Ilitsch Tsjaikovsky – Slave March
Symfonieorkest
Antonin Dvorak – Ouverture Carnaval, op. 92; Peter van Anrooij – Piet Hein Rhapsodie; John Bullock – Variants
24-mrt en Lenteconcert 19:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
9-apr-06 Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Edward Elgar – Enigma variaties
Aram Arutjunjan – Trompetconcert
Edouard Lalo – Le Roi d’Ys
George Gershwin – An American in Paris
29-jan-06 Koninginneconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden), Yvonne de Winter (Kinderorkest Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
Henry Purcell – Rigadoon; M. DeCampo – Chiapanecas; John David Lamb – All in a garden green, Lilli Burlero, Goddesses, Greensleeves, Parson’s Farewell (uit de Elizabethan Suite)
Symfonieorkest
Edouard Lalo – Le Roi d’Ys; George Gershwin – An American in Paris
Juniorenorkest
William Hofeldt – A song of the Prairie; Richard Meyer – Millennium; Andrew Lloyd Webber – The Phantom of the Opera
28 en 29 okt-05 Buitenland: Bernstein Townhall te Oxford in Engeland
Symfonieorkest
Programma:
Leonard Bernstein – Mass
26-jun-05 Zomerconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden), Yvonne de Winter (Kinderorkest Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
J. Mourret – Masterpiece; Johann Strauss – Donner und Blitz polka; Franz Schubert – Balletsuite uit Rosamunde; J. Henson – The Muppet Show theme
Symfonieorkest
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Vioolconcert in e, opus 64 (Allegro molto apassionato) soliste: Anahi Oraison, viool; Hendrik Andriessen – Ricercare; John Williams – Suite uit Star Wars
Juniorenorkest
Lenny Niehaus – Americana Rhapsody; Andrew Lloyd Webber – Symphonic Reflections
19-mrt-05 Lenteconcert 19:30 uur, Regenboogkerk, Mauritslaan te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Pjotr Ilitsch Tschaikovsky – Romeo en Julia
Gustav Mahler – Symfonisch Preludium
James Horner – Titanic; Pirates of the Caribbean; C. Nunez – Tejas
30-jan-05 Koninginneconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden), Yvonne de Winter (Kinderorkest Leiderdorp), Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest, Symfonieorkest)
Programma:
Kinderorkesten
A. Benoy – Italian Hymn; A. Benoy – 5 Seas hornpipe; Johann Sebastiaan Bach – Aire; Edward Jurey – Processional March; Ludwig van Beethoven – German Dance; A. Stoutamire – Backyard Blues
Orkest van het Ossietzky-Gymnasium uit Bonn
Vangelis – Conquest of Paradise; John Williams – Star Wars (Main Title Theme)
Juniorenorkest samen met Orkest van het Ossietzky-Gymnasium
M. Sherman – A Small World Medley; Johannes Brahms – Hungarian Dance nr. 5
Symfonieorkest
C. Nunez – Tejas; James Horner – Titanic
Juniorenorkest
J. Lloyd – Hectic Overture; Wolfgang Amadeus Mozart – Eine Kleine Nachtmusik; Elliot del Borgo – Aboriginal Rituals
12-aug-04 tot 17-aug-04 Toernee 2004 Symfonieorkest in Brive La Gaillarde in Frankrijk
Dirigent: Mark Tempelaars
Deelname aan het festival XXIe Orchestrades Universelles, mede mogelijk gemaakt door subsidies van het Prins Bernhard Cultuurfonds en het Fonds Amateurkunst Podiumkunsten.
12 augustus – 16h30 -Rue de l’hôtel de ville Programma:
13 augustus – 17h00 – Eglise Saint-Martin Wim Bredenhorst – Suite voor jeugdorkest (alleen 15-8 en 17-8)
14 augustus – 16h30 – Place des Patriotes Martyrs Modeste Moussorgski – Nacht op de kale berg
15 augustus – 21h00 -Terrasson-La-Villedieu: Place Bouquier Camille Saint-Saëns – Danse macabre, op. 40
17 augustus – 21h00 -Chapiteau, place du 14 juillet Franz Schubert – Symfonie nr. 8; “Onvoltooide” in b kl.t.
William Hofeldt – Chaconne; Mission Impossible; Lord of the Dance
27-jun-04 Zomerconcert 15:30 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest en Symfonieorkest), Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden),
Yvonne de Winter (Kinderorkest Wassenaar/Voorschoten),
Roos Al (Kinderorkest Leiderdorp)
Programma:
Kinderorkesten
Fritz Spindler – Trumpeters Serenade; Arr. Erik Hansen – Uit “Little Norwegian Suite”: deel 2 “De bakvende visa”; Jacques Offenbach – Can Can; Howard Blake – Walking in the Air; Vernon Leidig – Western Hoedown; Richard Meyer – Cellos Ole!; Giacchiono Rossini – ouverture William Tell (Finale)
Juniorenorkest
Duke Ellington – Medley; Steven Rosenhaus – Virginia City Bagatelle;
Pjotr Ilitsch Tschaikovsky – Introductie en Mars uit de 6e symfonie
Symfonieorkest
Richard Strauss – Hoornconcert nr. 1 in es, op. 11, soliste: Irene Kruijk;
Modeste Moessorgsky – Nacht op de kale berg
20-mrt-04 Lenteconcert 19:30 uur, Regenboogkerk, Mauritslaan te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
Wim Bredenhorst – Suite voor Jeugdorkest
William Hofeldt – Chaconne; Camille
Saint-Saëns – Danse macabre, op. 40
Franz Schubert – Symfonie nr. 8; “Onvoltooide” in b kl.t.
1-feb-04 Koninginneconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest en Symfonieorkest), Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden),
Yvonne de Winter (Kinderorkest Wassenaar/Voorschoten),
Roos Al (Kinderorkest Leiderdorp)
Programma:
Kinderorkesten
Charles Woodhouse – Slow Gavotte en Mars; Pjotr IlitschTschaikovsky -Mars; Edward Jurey – El Tanguillo; Edward Grieg – Noorse Dans
Symfonieorkest
William Hofeld – Chaconne; Camille Saint-Saëns – Danse Macabre
Juniorenorkest
George Bizet – Carillon uit Arlésiënne suite; Elliot del Borgo – Roemeense dansen; Richard Rodgers – Sound of Music; Anon. – Moscow Nights
29-jun-03 Zomerconcert 15:30 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest en Symfonieorkest), Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden),
Yvonne de Winter (Kinderorkest Wassenaar/Voorschoten),
Roos Al (Kinderorkest Leiderdorp)
Programma:
Kinderorkesten
Arr. Erik Hansen – From the Norwegian Suite: Halling Dance; John D Lamb – From the Elizabethan Suite: Lili Burlero, Greensleeves; Arr. Yvonne de Winter – La Veleta; Gustav Mahler – Symfonie nr. 1, deel 3; Johan Strauss – Radetsky mars
Juniorenorkest:
E. Kemner – Abu Simbel (wereldpremière); Anton Bruckner – Symfonie nr. 7, deel 1;
Antonin Dvorack – Symfonie nr. 9, deel 1
Symfonieorkest en Das Schulorchester des Gymnasiums am Moltkeplatz Krefeld
o.l.v Martin Sander en Mark Tempelaars
Aaron Copland – from “Billy the Kid”: Celebration Dance; P.I. Tsjaikovsky – From “The Nutcracker”, balletsuite op.71a: Trepak, Arabian Dance, Dance of the Reeds, Danse of the Sugar Plum Fairy; Nicolas Rimsky Korsakov – Dance of the Tumblers; Nils Gade – Tango Jalousie; B. Andersson & B. Ulvaeus – Dancing Queen; Johannes Brahms – Hungarian dance nr. 5
16-mrt-03 Lenteconcert 19:30 uur, Regenboogkerk, Mauritslaan te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Symfonieorkest
Programma:
H. Shore – The Lord of the Rings
Lenny Niehaus – American Rhapsody
Camille Saint-Saëns – Concert voor cello en orkest: op. 33; soliste: Amber Docters
van Leeuwen, cello; Felix Mendelssohn-Bartholdy – Symfonie nr.4 in A-dur, op. 90
26-jan-03 Koninginneconcert 15:00 uur, Wilibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Mark Tempelaars (Kinderorkest Oegstgeest, Juniorenorkest en Symfonieorkest), Anneke Volbeda Richel (Kinderorkest Leiden),
Yvonne de Winter (Kinderorkest Wassenaar/Voorschoten),
Roos Al (Kinderorkest Leiderdorp)
Programma:
Kinderorkesten
Charles Woodhouse – 3 Welsh Melodies: All through the Night, The Ash Grove, Men of the Harlech; J.D. Lamb – Elizabethan Suite: 1 All in a Garden Green, 4 Greensleeves, 5 Parson’s Farewell; G. Mahler –
Symfonie nr. 1: deel 3 (Solemnly); M.V. DeCampo – Chiapanecas
Juniorenorkest
Pjotr Ilitsch Tschaikovsky – Slave March, op. 31; Felix Mendelsohn-Bartholdy – Introduction en Fuga; Elliot del Borgo – Essay for Orchestra
Symfonieorkest
H. Shore – The Lord of the Rings
30-jun-02 Zomerconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Mark Tempelaars, Arne Visser, Anneke Volbeda-Richel
Programma:
Kinderorkesten
George Bizet – Carmen; Bavarian Folk dance – Around the Linden tree; Traditional Swiss Tune – Procession of the Swiss Guards; Ippolitov – Procession of the Sardar; Felix Mendelsohn-Bartholdy – Midsummer Night’s Dream; Franse Dans – Tourdion
Juniorenorkest
Bram Hijmans – de Groene Grondstof (1994); John Williams – Theme from “The Lost World”, Jurassic Parc; Richard Wagner – Suite uit Tannhäuser
(1. Pilgrims Chorus, 2. Evening Star, 3. Grand March)
Symfonieorkest
Christoph Willibald Gluck- fluitconcert in G, soliste: Jolanda in ‘t Veld, fluit; Ludwig van Beethoven – Symfonie nr. 1 in C,
op. 21
26-jan-02 Koninginneconcert 15:00 uur, Wilibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Mark Tempelaars, Arne Visser, Anneke Volbeda-Richel
Programma:
Kinderorkesten
Edward Grieg – Morning; George Friedrich Händel – Mars from Joshua;
J. Crüger – Chorale; oud Frans liedje – Trumpet Parade; Johannes Brahms – Choral St. Anthony’s Band; E.B. Jurey – Brazilian Dance
Juniorenorkest
William Hofeldt – Centennial; Felix Mendelssohn Bartholdy – Uit de Schotse Symfonie: Adagio; Richard Meyer – Millenium
Tutti-orkest
Felix Mendelssohn Bartholdy – Bruiloftsmars
Symfonieorkest
R. Cohen – Children’s Overture; Carl Maria von Weber – Klarinetten Concertino, solist: Angela Kreeftmeijer, klarinet; Pjotr Ilitsch Tsjaikovsky – Notenkrakersuite: Marche, Danse de la Fee Dragee, Trepak, Danse Arabe, Danse Chinoise, Danse des Mirlitons, Valse des Fleurs; K.N. Mosjer – Prophety Dance
23-dec-01 Buitenland: Christmas Carols Townhall te Oxford in Engeland
Symfonieorkest
Programma:
Pjotr Ilitsch Tschaikovsky- delen uit “de Notenkraker” suite
Christmas Carols
17-jun-01 Zomerconcert 15:00 uur, Petruskerk te Leiden
Dirigenten: Mark Tempelaars, Jules Kirch (Speelgroep), Eline Toebes (Speelgroep en Juniorenorkest)
Programma:
Speelgroepen
P. Morand – Trepak; George Bizet – Farandole; P. Legg – Vier dansen
(Olga square dance, Spanish dance, Irish dance, Dutch dance)
Juniorenorkest
Wolfgang Amadeus Mozart – Ouverture Titus, KV 621;
Camille Saint-Saens – Marche Militaire Francaise uit de Suite Algerienne, op. 60; Franz Schubert – Ouverture Rosamunde
Symfonieorkest
T. Susato – 2 dansen: (Ronde IX, Bergerette); Lenny Niehaus – Symphonic Portraits; Jurriaan Andriessen – Sinfonia nr. 8 La Celebrazione; Richard Wagner – Reinzi ouverture; Franz von Suppé – Light Cavalry Ouverture
27-jan-01 Koninginneconcert 15:00 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigenten: Mark Tempelaars, Jules Kirch (Speelgroep), Eline Toebes (Speelgroep en Juniorenorkest)
Programma:
Speelgroepen
Sheila Nelson – Tops and Tails; Robert S. Frost – Peppermint Polka; A. Benoy – Italian Hymn; A. Benoy – Scandinavian Hornpipe; A. Benoy –
Czech Dance; Herman van Veen – Spetter Pieter Pater
Juniorenorkest
Johann Sebastiaan Bach – Gavotte 1 & 2; J. Weinberger – Polka (uit: Schwanda the Bagpiper); G. F. Händel – uit Watermusic, Suite nr. 1: Bouree, Minuet, Air, Hornpipe; Nicolai Rimsky-Korsakov – Dance of the Tumblers
Symfonieorkest:
G. Rossini – ouverture uit: De Barier van Sevilla; George Bizet – Jeux d’Enfants: Marche: Trompette et Tambour, Impromptu: La toupie, Scène Dance of the Swans; P.I. Tsjaikovsky – uit: het Zwanenmeer, La Valse
12-aug – 20-aug-00 Buitenland: Noyes Fludde Townhall te Oxford in Engeland
Symfonieorkest
Programma:
Benjamin Britten – Noyes Fludde
25-jun-00 Zomerconcert, Lustrum 15:00 uur, Pieterskerk te Leiden
Dirigenten: Eline Toebes (Juniorenorkest), Johan Top (Reünistenorkest), Mark Tempelaars (Reünistenorkest, Jeugdorkest)
Programma:
Speelgroepen
Charles Woodhouse – Slow Gavotte en Mars; Country Dance; Charles Woodhouse – Three Welsh melodies; Jeanette de Kruyff – Jeanette; John David – Greensleeves; William Cramb – Parson’s Farewell
Juniorenorkest
Paul Dukas – L’apprenti sorcier; Béla Bartok – Peasant suite; Antonin Dvorack – Slavische dans nr. 1; Gioacchino Rossini – ouverture Wilhelm Tell
Reünistenorkest
Johann Sebastiaan Bach – Brandenburg’s Sinfonia (Johan Top)
Edward Grieg – 3 delen uit Peer Gynt suite 1 en 2 (Mark Tempelaars)
Jeugdorkest
Jean Francaix – L’Horloge de Flore voor hobo en orkest, solist Christopher Bouwman, hobo; Felix Mendelsohn-Bartholdi – ouverture Ruy Blas
28-jan-00 Koninginneconcert 19:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Programma:
Speelgroepen
Rigadoon (gezamenlijk o.l.v. Mark Tempelaars); Bohemian Carol; The Red Sarafan; Metronoom; On the Swing; (Oegstgeest en Voorschoten
o.l.v. Mark Tempelaars); Pachelbel – Kanon; J.S. Bach – … uit de ‘Bauerncantate’ van (Leiden o.l.v. Johan Top)
Juniorenorkest
Antonio Vivaldi – Allegro uit het concert voor twee violen, L’Estro Armonico,
opus 3 nr. 11; Grant Hull – Kabalevski Suite; Edward Grieg – In the Hall of the Mountain King; Wolgang Amadeus Mozart – March Militaire; Franz Schubert – La Finta Giardiniera
Symfonieorkest
Johannes Brahms – Hongaarse Dansen nrs: 10, 3 en 1; Aaron Copland – Down the Country Lane; Calvin Custer – Thema’s uit James Bond; Johann Strauss – Radetzky Mars
18-jun-99 Zomerconcert 15:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Programma:
Speelgroep
Traditional – Slow Gavotte, Mars; L. van Beethoven – Hopak; Traditional Three Welsh Melodies: All Through the Night, The Ash Grove, Men of the Harlech; G. Bizet – Farandole
Juniorenorkest
Leo Delibes – Prelude en Mazurka; E. Grieg – Noorse dans nr. 3; P. I. Tschaikovsky – Slave March
Seniorenorkest
Jospeh Haydn – Menuet uit Symfonie nr. 88; P. I. Tschaikovsky – Song without Words; Johann Strauss – Pizzicato polka
29-jan-99 Koninginneconcert 19:30 uur, Willibrordkerk te Oegstgeest
Dirigent: Mark Tempelaars
Programma:
Speelgroep
Country Dance; G.P. Händel – Mars; Charles Woodhouse – Slow Gavotte;
Little Tango – El Tanquillo; Metronoom; Henry Purcell – Rigadoon;
Oud frans liedje – Trumpet Parade
Juniorenorkest
William Hofeldt – Centennial Overture; F. Mehler – 3 Zweedse Volksmelodieën; P. Morand – Trepak (Russian Dance)
Muzikaal Intermezzo
Mark Tempelaars: hobo; Theo Goedhart: piano
Concerto in c moll, Allessandro Marcello: – Adagio
Concerto op. 7 nr. 6, Tomaso Albinoni: – Allegro
Senioren
James Horner – My Heart will go on; Richard Rodgers – The Sound of Music; Leroy Anderson – Bleu Tango